Zimowa uroda

Zima - to trudny czas dla skóry. Utrzymanie jej w dobrej kondycji wymaga uważności na mogące pojawiać się zmiany. Jest to pora na sięgnięcie po inne kosmetyki, niż te, których używaliśmy podczas pozostałych pór roku.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 1793 odsłony

Wokół oczu

Mimo tego, że wiele linii kosmetycznych zawiera produkt do pielęgnacji skóry wokół oczu, to bywa on pomijany. Pozostajemy przy kremie do twarzy, jednak to nie jest korzystna decyzja.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 3365 odsłony

Pielęgnacja oczyszczająca i kosmetyki prebiotyczne

Mikrobiom skóry jest zbiorem mikroorganizmów, które znajdując się w równowadze na powierzchni skóry stanowią ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, zapobiegają różnorodnym dysfunkcjom oraz opóźniają fotostarzenie. 

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 3524 odsłony

Towarzystwo kosmetyków ochronnych

Trwają wakacje, podróże małe i duże, odpoczywamy korzystając z dobrodziejstw natury i tych przygotowanych przez człowieka. Zazwyczaj mamy przy sobie preparat przeciwsłoneczny, jednak warto pomyśleć również o jego doborowym towarzystwie. 

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 3197 odsłony

Skóra dojrzała i jej potrzeby

Określenie „skóra dojrzała” pojawia się wraz z wiekiem, jednak nie ma bardzo konkretnego wyznacznika, ile powinniśmy mieć lat, aby w taki sposób ją nazywać. Jest ogólnie wiadome, iż proces starzenia się skóry rozpoczyna się około 30. roku życia, a nawet wcześniej. Jak szybko będzie on postępować i skóra nabierze cech dojrzałej, zależy od różnych czynników.  

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 2099 odsłony

Kosmetyczne prezenty

Nadchodzi czas pięknych Świąt Bożego Narodzenia, który poprzedzają różnorodne przygotowania, m.in. poszukiwanie prezentów dla bliskich nam osób. Często wybór pada na kosmetyki. To, czy jest on dobry, zależy od różnych czynników. Spróbujmy się im przyjrzeć.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 1835 odsłony

Regeneracja, czyli powakacyjna pielęgnacja

Powoli kończy się lato, pora roku, którą większość z nas tak bardzo lubi. Za nami wypoczynek, wyjazdy bliższe lub dalsze. Wewnątrz jesteśmy zregenerowani, jednak skóra i włosy teraz, po wakacjach, często potrzebują regeneracji.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 1459 odsłony

Wakacyjna kosmetyczka. Co do niej włożysz?

Rozpoczęły się wakacje. Część z nas już podróżuje, inni planują swoje letnie wyjazdy. Po okresie izolacji z radością pakujemy walizki i plecaki. W każdym takim bagażu jest zazwyczaj miejsce na kosmetyki lub po prostu wakacyjną kosmetyczkę. Co do niej włożyć?

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 2145 odsłony

Kochamy słońce, ale chronimy skórę

Wiosna w pełni, cieszymy się, że niedługo pojawi się jeszcze więcej cieplejszych, słonecznych dni. Czy pamiętamy o ochronie naszej skóry przed promieniowaniem UV?

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 2222 odsłony

Wiosna - porządki i postanowienia

Nadchodzi wiosna. Wraz z jej początkiem często robimy porządki i zastanawiamy się nad pozytywną zmianą w życiu. Dni stają się dłuższe, przyroda budzi się do życia. Chcąc poczuć wiosenną świeżość jak najlepiej, zastanówmy się, co możemy zrobić dla naszej skóry.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 1687 odsłony