Bezpieczne opalanie

Mamy początek lata, niektórzy z nas są już na wakacjach, inni - często podczas planowania urlopowych podróży. Temat słońca i opalania, jak co roku o tej porze, jest bardzo ważny. Warto się przy nim zatrzymać, aby opalanie było przyjemne i bezpieczne.

Ochrona skóry latem

Mimo wielu komunikatów, informacji i reklam jeszcze nie wszyscy pamiętają o należytej ochronie przeciwsłonecznej lub bagatelizują tę sprawę. Niestety skutkuje to potem poparzeniami lub poważniejszymi konsekwencjami dla skóry. Nawet jeśli ktoś jest odporny na skutki promieniowania UVB, to i tak powinien pamiętać, że promieniowanie UVA działa długofalowo i przyczynia się do przyspieszenia procesu starzenia się skóry oraz zmiany DNA komórek.
Aby chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym w czasie plażowania, wędrówek, ale także na co dzień podczas lata warto wybrać produkt, który będzie skuteczny a jednocześnie jego stosowanie będzie wygodne i przyjemne. My przygotowaliśmy dwa różniące się od siebie produkty: Naturalną emulsję do opalania SPF 30 oraz Naturalną oliwkę do opalania w żelu SPF 25. Pierwszy z nich z pewnością przypadnie do gustu osobom lubiącym kremową konsystencję preparatów do opalania, ceniącym sobie wygodne opakowanie, które sprawdzi się podczas wędrówek. Oliwka jest bardziej propozycją dla amatorów plażowania, dla osób, które chcą dostarczyć skórze dodatkowej atrakcji, jaką będą tu mieniące się w słońcu drobinki miki.
Dla wymagającej skóry twarzy dobrze jest mieć osobny kosmetyk do pielęgnacji przeciwsłonecznej. Dziś preparat do twarzy zawierający filtr UV niektóre osoby stosują już cały rok, zaleca się to szczególnie posiadaczom cery wrażliwej. Naszą propozycją w omawianym temacie jest Naturalny krem z filtrem SPF 30. Bogata formuła kremu pozwala na kompleksową pielęgnację skóry twarzy, utrzymującą odpowiedni poziom nawilżenia i odżywienia skóry oraz łagodzącą podrażnienia.
We wszystkich wymienionych wyżej kosmetykach zastosowany został filtr mineralny, którym jest dyspersja tlenku cynku w emolientach. Jest to składnik naturalny, tworzący na powierzchni skóry film ochronny, od którego odbijane lub rozpraszane są promienie UVA/UVB.     

Nowoczesne samoopalacze

Dzisiejsze samoopalacze - to już inne jakościowo produkty niż kiedyś. Nie tylko pozwalają na bardziej równomierną aplikację, ale również zawierają szereg składników pielęgnujących skórę. Po samoopalacz możemy praktycznie sięgać o każdej porze roku, niemniej lato jest tą porą, podczas której kosmetyk jest najbardziej popularny. Gdy dni stają się cieplejsze, czasem chcemy lekko przyciemnić odkrytą skórę, która jest jeszcze blada. Zastosowanie samoopalacza jest wtedy dobrym pomysłem. W sezonie wakacyjnym produkt ten jest atrakcyjną propozycją dla osób, których skóra źle reaguje na słońce, również dla tych, którzy świadomi wpływu słońca na starzenie się skóry ograniczają opalanie lub w końcu dla osób w ogóle nielubiących się opalać. Po urlopie natomiast samoopalacz pozwala dłużej podtrzymać opaleniznę.
W tym roku zdecydowaliśmy się na wprowadzenie do linii Sunny Body właśnie samoopalacza. Jest to produkt w 100 procentach wegański, jego formuła opiera się na 99,20 procent składników pochodzenia naturalnego wg ISO 16128. Aby osiągnąć efekt brązujący zastosowaliśmy naturalne, certyfikowane substancje: DHA (Dihydroxyaceton) oraz erytrulozę. W skład naszego Naturalnego samoopalacza do twarzy i ciała wchodzi również szereg substancji pielęgnacyjnych. Jedną z nich jest ciekawy olej buriti, tłoczony z owoców palmy Mauritia Flexuosa występującej na terenie Ameryki Południowej. Olej ma barwę: od pomarańczowej do czerwonej, posiada właściwości przeciwstarzeniowe, przeciwzapalne, nawilżające, wspomaga ochronę przed promieniowaniem UV. Inne, pożyteczne dla skóry substancje znajdujące się w samoopalaczu to: olej jojoba, masło shea, ekstrakt z kurkumy, witaminy E i C, bisabolol.

Przygotowanie skóry przed opalaniem

Aby skóra efektownie nabierała opalonego odcienia, zarówno podczas kąpieli słonecznej, jak i przy pomocy produktu samoopalającego, należy poddać ją zabiegowi złuszczenia. Usunięcie martwego naskórka sprawi, że stanie się ona gładka, co sprzyja uzyskaniu równomiernej opalenizny. Do twarzy wybieramy kosmetyk drobnoziarnisty lub peeling enzymatyczny, który zalecany jest szczególnie przy cerze wrażliwej. Do ciała stosujemy zwykle produkt z grubszymi cząstkami złuszczającymi. Z naszej kolekcji proponujemy peelingi przygotowane na bazie cukru trzcinowego, zawierające również drobinki ryżu - jako drugą substancję złuszczającą. Produkty mają formę żelowych past, w których składzie znajdują się cenne dla skóry oleje roślinne. Do wyboru przygotowaliśmy trzy warianty, które można połączyć w zastawie z pielęgnacyjnym masłem do ciała, np.: Naturalny aksamitny scrub do ciała “gel to milk” i Naturalne aksamitne masło do ciała.

Życzymy udanych wakacji!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz