Zimowa uroda

Zima - to trudny czas dla skóry. Utrzymanie jej w dobrej kondycji wymaga uważności na mogące pojawiać się zmiany. Jest to pora na sięgnięcie po inne kosmetyki, niż te, których używaliśmy podczas pozostałych pór roku.

Zimowe wyzwania

Pierwsza myśl na słowo zima - to zazwyczaj niska temperatura powietrza. Cieplej ubieramy nasze ciało, ale twarz pozostaje odsłonięta. Skóra twarzy pod wpływem takich czynników atmosferycznych, jak mróz i zimny wiatr może ulegać podrażnieniom. Choć od kilku lat obserwujemy ocieplenie klimatu, to możemy spodziewać się, że zima w Polsce i tak przyniesie ileś mroźnych dni, a podczas tych cieplejszych będziemy zapewne dość często smagani chłodnym wiatrem. Innym aspektem tej pory roku, oddziałującym silnie na skórę, jest nasze przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach, które zarówno na skórze twarzy, jak i całego ciała nierzadko wywołuje suchość, a także łuszczenie oraz prowadzi do utraty elastyczności.

Zimowe kosmetyki

Preparaty pielęgnacyjne stosowane zimą powinny mieć bogatszą i bardziej treściwą konsystencję, niż te, których używamy podczas pozostałych pór roku. W tym czasie skóra również potrzebuje nawilżenia, ale składniki nawilżające powinny znajdować się w kosmetyku obok substancji lipidowych, które zapewnią skórze płaszcz ochronny. W Lovingeco proponujemy dwa kremy: Naturalny omega krem przeciwzmarszczkowy oraz Krem odżywczo-regenerujący różany.
Czas zimowy jest szczególnie trudny dla osób ze skóra wrażliwą i naczyniową. Rumieńce, które większość z nas ma po wejściu z zewnątrz do ciepłego wnętrza, u posiadaczy wymienionych skór mogą pozostać na dłużej, a czasem dużo dłużej, w postaci popękanych naczynek krwionośnych. Dlatego powinni oni zwrócić szczególną uwagę na odpowiedni dobór kosmetyków do pielęgnacji twarzy.
Zimowe wieczory - to dobry czas na dodatkową pielęgnację, której z pewnością posłuży maseczka o właściwościach nawilżających, regenerujących, odżywczych. W Lovingeco skomponowaliśmy maskę, która jest odpowiednia dla różnych rodzajów skór, również dla wrażliwej i naczyniowej: Naturalna maseczka do twarzy i dekoltu.
Miejscem na twarzy bardzo czułym na zimowy klimat są usta. Ich delikatna i cienka skóra często staje się sucha, spierzchnięta a nawet popękana. Oprócz nawilżająco - natłuszczających pomadek warto sięgnąć po masełka skomponowane z wartościowych składników lipidowych, np. w Lovingeco: Pielęgnacyjne masełko do ust, zawierające masła shea i murumuru, bio-oleje: kokosowy, migdałowy, jojoba. 

Pielęgnacja rąk zimą

Zima - to trudny czas dla skóry rąk. Dbałość o jej stan powinniśmy zacząć już od momentu mycia. Po umyciu rąk odczekajmy chwilę, aby dobrze wyschły, zanim wyjdziemy na zewnątrz, wilgotna skóra jest bardziej narażona na odmrożenia. Po powrocie nie należy rozgrzewać dłoni gorąca wodą, gdyż zwężone na zimnie naczynka krwionośne potrzebują czasu, jeśli zbyt szybko się rozszerzą, mogą popękać. Krem do rąk - to zimowy niezbędnik, przesuszona o tej porze roku skóra bardzo go potrzebuje. Jednak zwróćmy uwagę na działanie i skład kremu. Lekki kosmetyk o właściwościach nawilżających stosujmy wewnątrz pomieszczeń, natomiast wychodząc wybierajmy preparat o działaniu natłuszczającym, który będzie chronił dłonie przed zimnem. Na noc możemy nałożyć grubszą warstwę kremu, aby zregenerować skórę rąk. W tym celu sprawdzą się produkty zawierające glicerynę, masła i oleje roślinne, które oczywiście warto stosować również w ciągu dnia. Nasze trzy kremy do pielęgnacji rąk to: Naturalny aksamitny krem do rąk, Naturalny omega krem do rąk, Bioaktywny lipidowy krem do rąk.     

Zimowa ochrona UV

Ochrona skóry twarzy przed promieniowaniem UV zimą jest szczególnie ważna, gdy wybieramy się na ośnieżone stoki gór. Białe szaleństwo jest dla wielu osób świetną formą wypoczynku, ale musimy pamiętać, że śnieg odbija dużo więcej promieni słonecznych niż latem piasek, a im wyżej jesteśmy w górach, tym powietrze jest coraz rzadsze i dociera do nas więcej promieniowania UV. W bagażu każdego narciarza powinien się zatem znaleźć krem ochronny, który zabezpieczy twarz przed słońcem. Wśród naszych propozycji z linii Face Expert proponujemy: Naturalny krem z filtrem SPF 30.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz