Moc nawilżenia

Woda jest niezbędna do życia i funkcjonowania organizmu człowieka. Potrzebują jej wszystkie komórki naszego ciała, wśród nich - komórki skóry.

Największą zawartość wody w organizmie mają dzieci, wraz z upływem lat jest jej coraz mniej. Oprócz ubytku związanego z wiekiem, nasz organizm, a więc również skóra, traci wodę ze względu na temperaturę otoczenia: latem, gdy jest gorąco na zewnątrz, a z kolei zimą, gdy większość czasu spędzamy w ogrzewanych pomieszczeniach. Wpływ na stan nawodnienia organizmu ma oczywiście dieta oraz aktywność fizyczna.

Początek wiosny - to czas, gdy skóra potrzebuje dużej dawki nawilżenia po zimowym wysuszeniu. Skuteczny zabieg pielęgnacyjny w tym zakresie proponujemy zacząć od złuszczenia martwych komórek naskórka przy pomocy peelingu, np. Naturalnego omega scrubu do ciała “gel to milk”. Podczas oczyszczania ciała możemy wspomóc skórę dobierając produkt myjący, zawierający substancje nawilżające. W Naturalnym żelu pod prysznic, z tej kategorii kosmetyków, zastosowaliśmy wodę z zielonej mandarynki, syrop węglowodanowy oraz olej awokado. Wszystkie te składniki posiadają właściwości nawilżające. Ostatnim etapem pielęgnacji nawilżającej ciała będzie użycie odpowiedniego masła lub balsamu. Sprawdzą się tu produkty z zawartością olejów, szczególnie tych, w których obecne są kwasy omega, czyli np. olejów: makadamia, migdałowego, arganowego, jojoba. Ten ostatni znacznie redukuje transepidermalną utratę wody i ma doskonałe działanie nawilżające zarówno na skórę ciała, jak i głowy oraz włosy. Nasza propozycja masła - to np. Naturalne omega masło do ciała.

Do oczyszczania twarzy również dobieramy produkty ze składnikami nawilżającymi. Dobrym wyborem dla każdego rodzaju cery, również wrażliwej, będą płyny micelarne, np. Naturalny nawilżający płyn micelarny do demakijażu twarzy i oczu. Płyn taki, będący wodnym roztworem z micelami, nie narusza warstwy hydro - lipidowej naskórka, co jest bardzo pomocne w utrzymaniu nawilżenia skóry. 
Pielęgnując twarz odpowiednio dobranym kremem, zawierającym składniki nawilżające, możemy wzmocnić jego działanie poprzez zastosowanie serum, nakładanego pod krem. Jedną z najbardziej popularnych oraz skutecznych substancji nawilżających, występujących w kremach i serach, jest kwas hialuronowy. Ze względu na wielkość cząsteczek wyróżniamy trzy rodzaje kwasu hialuronowego, z których każdy nawilża na właściwym dla siebie poziomie skóry. Najmniejsze cząsteczki wnikają głęboko, średnie nawilżają zewnętrzną warstwę naskórka, natomiast kwas o największych cząstkach tworzy na skórze film chroniący przed odparowywaniem wody. Wszystkie trzy rodzaje kwasu hialuronowego zastosowaliśmy są w serum, które nazwaliśmy: Hialuronowym eliksirem różanym.
Należy pamiętać, że nawilżenia potrzebuje zarówno skóra kobiet, jak i mężczyzn. Wszyscy zimą pracujemy w ogrzewanych pomieszczeniach, a skóra w takich warunkach ulega wysuszeniu. Zachęcamy panów do doboru kosmetyków przeznaczonych dla męskiej skóry: Produkty dla mężczyzn.

Bardzo ważnym miejscem nawilżania jest skóra wokół oczu. Najczęściej skupiamy się na zmarszczkach w tej okolicy. Jednak to odpowiednie nawilżanie jest pierwszym aspektem, który wpływa na to, że w młodszym wieku możemy nieco opóźnić pojawienie się zmarszczek, a w późniejszym - ich pogłębianie się. Ze względu na cieniutką skórę w okolicach oczu dla tego obszaru powinniśmy posiadać osobny, specjalny krem i używać go przez cały rok. Naszą propozycją jest Naturalny krem nawilżający pod oczy, zawierający wspomniane wcześniej trzy rodzaje kwasu hialuronowego.

Do wiosennego nawilżania skóry możemy dodać jeszcze zabieg z maseczką. Niektóre panie lubią tego typu preparaty przygotowane samodzielnie w domowym zaciszu, z produktów spożywczych. Jednak w dobie wyspecjalizowanych, naturalnych kosmetyków wygodniej jest naszym zdaniem sięgnąć po gotowy produkt. W kolekcji Lovingeco będzie to: Naturalna maseczka do twarzy i dekoltu, która nawilża intensywnie oraz długotrwale, pozostawiając skórę delikatną i aksamitną w dotyku. 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz