Pasja odkrywania, pasja tworzenia

Życie pełne pasji, praca z pasją - to pragnienie wielu osób, a może i nas wszystkich, tylko nie zawsze sobie ten fakt uświadamiamy.

Życie pełne pasji, praca z pasją - to pragnienie wielu osób, a może i nas wszystkich, tylko nie zawsze sobie ten fakt uświadamiamy.
Odkrywcy i twórcy - w ich działaniach pasja wydaje się być szczególnie widoczna.
Odkrywca jest człowiekiem, którego cechuje ciekawość świata, ważne jest dla niego poznanie i doświadczenie nowych możliwości, jest odważny, nie boi się zmian, ryzykuje.
Twórca jest wizjonerem, innowatorem, odczuwa potrzebę stworzenia czegoś nowego, korzysta z wiedzy swojej i innych, pragnie ulepszać, dawać nową jakość.
Kosmetyki naturalne - to dziedzina, w której odkrywcy i twórcy znajdują wspaniałe pole do działania.

Po pierwsze składniki… Pochodzą z różnych części świata, otrzymywane są głównie z: roślin, alg, mikroalg. Używając kremu z substancją pochodzącą z nowej, nieznanej nam, egzotycznej rośliny, nie zdajemy sobie często sprawy, że odkrycie właściwości tej rośliny to zasługa pełnego pasji producenta składników kosmetycznych. Organizuje on wyprawę, np. na Grenlandię i poszukuje ciekawych roślin, wartościowych, aktywnych molekuł, które następnie poddaje badaniom w swoim laboratorium. Odkrywanie i tworzenie są działaniami, które przeplatają się na co dzień w firmach produkujących składniki kosmetyczne. Odkrywanie roślin, odkrywanie tego, co w nich będzie służyć naszej skórze, a następnie tworzenie składników w sposób, który zachowa to, co najcenniejsze. Potrzebna jest tu ogromna wiedza i pasja, która zapala do działania. Czy wiecie, że laboratoria badawcze czołowych producentów składników kosmetycznych bazują na dziesiątkach tysięcy roślin i setkach tysięcy biologicznych molekuł, aby tworzyć nowatorskie substancje, które potem trafiają do kosmetyków?

Kosmetyki finalne… Natura jest tak inspirująca, producenci składników oferują różnorodne propozycje, ale trzeba wybrać i zastosować to, co jest rzeczywiście naturalne, co jest wartościowe, co najlepiej będzie służyć danej skórze. I znów odkrywanie i tworzenie… Poznawanie ciekawych składników, wybór, tworzenie receptury kosmetycznej, kreacja odpowiedniego opakowania. Tak wygląda w skrócie nasza praca zanim nastąpi produkcja. Podczas tego procesu oczywiście dużo rozmów i badań. Jako odkrywcom i twórcom jest nam niezbędna wiedza ekspercka, którą wciąż uaktualniamy. Jeździmy na różnego rodzaju szkolenia i targi, śledzimy, co nowego dzieje się w branży i nauce. Nasza pasja tworzenia kosmetyków naturalnych motywuje nas do poszukiwania nowych rozwiązań i opracowywania nowatorskich produktów.

Ale jest coś jeszcze… bardzo ważne - miłość do natury - nasza i producentów składników, z którymi współpracujemy. Człowiek jest częścią natury, oferującej nam wielkie bogactwo, które z radością przyjmujemy i w którym szukamy inspiracji do naszej pracy. Z drugiej strony będąc wdzięcznymi za tak wiele możliwości, jakie daje nam natura, chcemy troszczyć się o nią działając proekologicznie, aby mogła służyć przyszłym pokoleniom.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz