Męska strona pielęgnacji

Na pytanie, czym charakteryzuje się atrakcyjny mężczyzna, wiele osób odpowie, że jest on zadbany. Sami panowie twierdzą, że ich wygląd ma wpływ na podniesienie pewności siebie i osiąganie sukcesów.  

Na pytanie, czym charakteryzuje się atrakcyjny mężczyzna, wiele osób odpowie, że jest on zadbany. Sami panowie twierdzą, że ich wygląd ma wpływ na podniesienie pewności siebie i osiąganie sukcesów. W związku z tym od kilku lat coraz chętniej inwestują w produkty pielęgnacyjne i są coraz bardziej świadomymi klientami w obszarze kosmetyków. Mijają już czasy podbierania kosmetyków partnerkom, czy siostrom. Mężczyźni śmielej sami wchodzą do drogerii i interesują się tym, jakie produkty są dla nich odpowiednie.

Co warto wiedzieć? Przede wszystkim to, że skóra męska różni się od kobiecej. Jest grubsza, ma więcej gruczołów łojowych, nieco później reaguje na upływ czasu. Natomiast problemy w sferze pielęgnacji, z którymi prawdopodobnie zetknie się mężczyzna, to: przetłuszczanie się skóry i włosów, opuchlizna i cienie pod oczami, podrażnienia wywołane goleniem, zniszczona skóra rąk.

Na jakie właściwości zwrócić uwagę wybierając kosmetyki męskie? Podobnie jak u kobiet, również skóra męska potrzebuje nawilżenia. Jednym z czynników wpływających na jej odwodnienie jest praca w pomieszczeniach klimatyzowanych. Skóra w takich warunkach ulega wysuszeniu, pojawia się uczucie ściągnięcia po umyciu, a także zaczerwienienia i pieczenie przy nakładaniu kosmetyku. Kolejnymi potrzebami są: odżywienie oraz ochrona przed promieniowaniem UV. Bardzo dobrych właściwości odżywczych dostarczają oleje. Panowie, którzy nie borykają się z problemem łojotoku, a w szczególności ci posiadający skórę suchą, mogą z powodzeniem stosować preparaty kosmetyczne z różnorodnymi olejami. Osoby, u których skóra ma jednak tendencje do przetłuszczania się, powinny szukać olejów niepozostawiających uczucia tłustości, np. jojoba, z pestek brzoskwiń, z pestek moreli. Składniki kosmetyków chroniące przed promieniowaniem UV, walczące z destrukcyjnym działaniem wolnych rodników dają możliwość opóźnienia procesu starzenia się skóry. I jeszcze właściwości łagodzące - bardzo potrzebne, gdyż podczas golenia skóra może ulec podrażnieniom i mikrouszkodzeniom. Warto zwrócić uwagę na składniki o tym działaniu.

Gdy kilka lat temu pojawił się trend mężczyzny lumberseksualnego, wielu panów zmieniło swój wizerunek stawiając na zarost. Jednak broda, czy mniejsza, czy większa, nie może być zaniedbana. Z pomocą przychodzą tu barberzy - specjaliści od strzyżenia i stylizacji zarostu - oraz kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji wąsów, brody, a także skóry pod nimi. Jakie składniki mają dobroczynny wpływ w tym zakresie? Ponownie oleje, np. arganowy i z baobabu, które wzmacniają włoski oraz odżywiają skórę w okolicach zarostu. Oprócz tego składniki nawilżające, zapobiegające wysuszaniu się skóry pod zarostem, a także komponenty kondycjonujące, jak np. proteiny ryżowe.

I na koniec parę słów o właściwościach sensorycznych i zapachu. Jaki w tym obszarze powinien być preparat do pielęgnacji męskiej, aby był tym wybranym? Jeśli chodzi o kremy i balsamy - taki, który w miarę szybko się wchłonie i nie da odczucia lepkości, panowie nie są zbyt cierpliwi w tej kwestii. Natomiast odnośnie zapachów, którymi powinny cechować się zarówno preparaty myjące, jak i pielęgnacyjne, można powiedzieć, że preferowane są te bardziej energetyczne i zdecydowane oraz podążające za trendem well-being, ceniącym dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne. 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz