Kosmetyczne prezenty

Nadchodzi czas pięknych Świąt Bożego Narodzenia, który poprzedzają różnorodne przygotowania, m.in. poszukiwanie prezentów dla bliskich nam osób. Często wybór pada na kosmetyki. To, czy jest on dobry, zależy od różnych czynników. Spróbujmy się im przyjrzeć.

Jeśli decydujemy się obdarować wybraną osobę produktami kosmetycznymi, dobrze jest zastanowić się, co wiemy o jej upodobaniach w tej dziedzinie. Jakie produkty sama najczęściej kupuje, które kosmetyki lubi. Być może mieliśmy okazję zobaczyć któreś z nich podczas używania przez tę osobę lub stojące na półce w jej domu.

Jednym z uniwersalnych produktów upominkowych są kosmetyki do mycia ciała. Kolorowe etykiety i różnorodne zapachy przyciągają uwagę oraz ładnie prezentują się w prezentowym pudełku. Jest to dobry wybór pod warunkiem, że rzeczywiście postawimy na uniwersalność produktu i wybierzemy z tej kategorii żel pod prysznic, np.: Naturalny żel pod prysznic 250 ml (lovingeco.pl) lub też gdy kupując np. pięknie pachnąca sól do kąpieli na pewno wiemy, że obdarowana nią osoba ma w domu wannę. Wybór zapachu produktu kosmetycznego jest bardzo subiektywny. Wybierając na prezent produkty do mycia ciała, a także produkty perfumeryjne polecamy sięgnąć po delikatne zapachy. To, co zapachowo odpowiada nam, nie musi podobać się innej osobie.

Dobrym pomysłem na prezent są produkty do pielęgnacji ciała po jego umyciu, czyli np. masła i balsamy. Możemy wybrać produkt lekko natłuszczający, nawilżający, odżywczy, który przyda się podczas zimowej pielęgnacji: Masła (lovingeco.pl). Na rynku występują również bardziej wyspecjalizowane produkty w tej kategorii, jednak zdecydowanie nie sięgamy w tym momencie po kosmetyk o wyeksponowanych np. właściwościach antycellulitowych lub wyszczuplających, ponieważ taki prezent to oczywiście faux pas.

Upominki w postaci produktów pielęgnacyjnych do twarzy są bardziej skomplikowaną kwestią. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na to, czy kosmetyk przeznaczony jest do konkretnego rodzaju cery, czy producent poleca go do kilku wariantów. Czy wiemy, jaką cerę ma osoba, dla której przygotowujemy prezent? Bądźmy szczególnie czujni, jeśli jest to cera problematyczna, np. reagująca alergiami. W takim przypadku lepszym pomysłem będą innego rodzaju kosmetyki, niż te do twarzy, np. delikatny szampon do włosów: Naturalny szampon do włosów 250 ml (lovingeco.pl). Nie kupujmy również na prezent kosmetyków, które mają na opakowaniach wyraźnie wyeksponowany wiek, dla którego są przeznaczone. Większość pań póki co nie lubi uwypuklać liczb dotyczących wieku i jest na tym punkcie wrażliwych. W przypadku kosmetyków polecanych do pielęgnacji twarzy również możemy postawić na uniwersalność i skorzystać np. z propozycji delikatnych, naturalnych kosmetyków nawilżających, odżywczych, witaminowych, które będą korzystne dla wielu rodzajów skóry.

A co w kwestii kosmetyków dla mężczyzn? Panowie czasem śmieją się, że co roku otrzymują to samo, czyli np. coś do golenia oraz perfumy. Można to zmienić i zaskoczyć adresata prezentu, wybierając tym razem produkt pielęgnacyjny, np. do twarzy i zarostu lub tylko do brody, jeśli ją posiada: Produkty dla mężczyzn (lovingeco.pl).

W okresie przedświątecznym spotykamy wiele różnorodnych zestawów kosmetyków. Warto na nie zwrócić uwagę, ponieważ przygotowane przez producenta: zazwyczaj zawierają produkty dopasowane pod kątem kompleksowej pielęgnacji, często mieszczą w sobie preparaty, w których zostały zastosowane te same lub kompatybilne substancje aktywne, umożliwiają dobór kosmetyków pod kątem odpowiednio dopasowanych nut zapachowych, pozwalają zaoszczędzić czas i w większości przypadków uzyskać rabat cenowy. Oto propozycje naszych zestawów: Zestawy kosmetyków (lovingeco.pl).

Przygotowywanie świątecznych prezentów kosmetycznych może być ciekawym i kreatywnym czasem, a odpowiedni wybór produktów z pewnością dostarczy radości zarówno obdarowanym osobom, jak i samemu nadawcy.  

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz